Informacje o produkcie

Casio AP-650 BK - Pianino cyfrowe

  • Bogate, autentyczne brzmienie fortepianu koncertowego oraz elegancki design...
  • Casio AP-650 BK - Pianino cyfrowe
Producent: CASIO
Produkt w magazynie w bardzo małej ilości
5599.00
In stock
eRaty Santander Consumer BankeRaty Santander Consumer Bank

U nas możesz kupić na raty!

eRaty Santander Consumer Bank bez wychodzenia z domu. Łatwo i szybko jak zakupy przez internet.
Oblicz ratę

Sprawdź dostępność produktu w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt a następnie odebrać go w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź, w których punktach produkt jest dostępny. Sprawdź dostępność

Bogate, autentyczne brzmienie fortepianu koncertowego oraz elegancki design

Gdy poszukujemy instrumentu cyfrowego odwzorowującego fortepian akustyczny, istotne wydają się być dwie zasadnicze cechy: klawiatura oraz brzmienie. W obu przypadkach Casio AP-650 zaskakuję i inspiruję, oddając w pełni najważniejsze właściwości instrumentów akustycznych. Brzmienie jest odtwarzane w postaci wielowarstwowych, stereofonicznych próbek fortepianu oraz dopracowane dzięki użyciu nowych technologii sampligu. Maksymalna wartość polifonii ( ilość wybrzmiewających dźwięków jednocześnie ) zapewnia bogactwo brzmienia, podczas gdy klawiatura młoteczkowa pokryta imitacją kości słoniowej dostarcza wyjątkowo przyjemnych wrażeń podczas gry. Mechanizm klawiatury posiada potrójne czujniki ruchu oraz 88 pełno wymiarowych, ważonych klawiszy co razem dostarcza autentyczności pracy na niespotykanym dotąd poziomie. Aż cztery poziomy próbek fortepianu, dostarczają brzmienie o ogromnej skali dynamiki i pozwalają na pełną ekspresji grę. Oprócz wysokiej jakości klawiatury i wspaniałego brzmienia fortepianu, najwyższy model pianina cyfrowego z serii Celviano został wyposażony w szereg funkcji jakie ułatwiają naukę oraz urozmaicają codzienną praktykę. Zestaw 250 wysokiej klasy brzmień różnych instrumentów oraz 180 podkładów rytmiczno-melodycznych, dostarcza wielu opcji nauki poprzez zabawę z muzyką. Ponadto Casio AP-650 jest instrumentem bardzo wszechstronnym i jednocześnie łatwym w użytkowaniu, dzięki sekwenserowi 16-ścieżkowemu, możliwością używania przenośnych dysków USB, pamięci registracyjnej do zapisu ustawień oraz wyświetlaczowi LCD znacznie ułatwiającym obsługę. Wspaniałe brzmienie instrumentu to nie tylko zasługa doskonałej palety barw, ale również potężnego nagłośnienia o mocy 30 W, gwarantującego donośny, głęboki dźwięk nawet w dużych pomieszczeniach. To i wiele innych zalet instrumentu powodują iż model Casio AP-650 to idealny wybór dla każdego, kto poszukuję wysokiej klasy pianina cyfrowego.

Celviano

Szeroki wybór pianin cyfrowych firmy Casio gwarantuje, że każdy znajdzie model dostosowany do jego potrzeb. Najwyższym standardem tej w firmy w produkcji instrumentów cyfrowych jest seria Celviano. Została ona stworzona z myślą o tych którzy poszukują autentycznego, wiernego w najdrobniejszych szczegółach instrumentu, pozwalającego poczuć w pełni przyjemność gry jak na fortepianie koncertowym. AP-650 to model o wyglądzie utrzymanym w tradycyjnej stylistyce oraz z nową ulepszoną klawiaturą młoteczkową posiadającą niezwykle dokładny, potrójny system czujników ruchu oraz 88 ważonych klawiszy.

Brzmienie fortepianu

To czym AP-650 wyróżnia się na rynku, to niesamowity poziom realizmu barwy fortepianu koncertowego, umożliwiający grę pełną ekspresji, jakiej oczekuję się od instrumentu akustycznego. Struny uderzane w instrumencie akustycznym z różną siłą, reagują oprócz zmiany głośności, także zmianą charakteru brzmienia. Te drobne niuanse odnajdujemy w najwyższym modelu z serii Celviano dzięki temu iż każdy klawisz, posiada cztery zróżnicowane dynamicznie, dźwięki fortepianu, a każda nuta zostaje odtworzona, przy pomocy zaawansowanej technologii Linear Morphing. Dla zwiększenia realizmu gry, moduł brzmieniowy posiada także możliwość symulacji efektów akustycznych jakie odnajdujemy, podczas używania pedału w fortepianie koncertowym.

Klawiatura z doskonałym wykończeniem

Nowy model AP-650 został wyposażony w zaawansowany mechanizm ważonej, młoteczkowej klawiatury, która oprócz realnej pracy dostarcza także ogromu przyjemności pod palcami. Specjalnie zaprojektowane wykończenie imitujące kość słoniową oraz heban, to rozwiązanie jakie każdemu pianiście dostarczy wrażeń na bardzo wysokim poziomie. Poprawione czucie klawisza i niesamowita autentyczność dzięki specjalnemu wykończeniu, to wyjątkowa zaleta najwyższego modelu z serii Celviano.

Ogrom możliwości

Technologia cyfrowa jaką od wielu lat stosuję się w tworzeniu nowoczesnych instrumentów, otwiera szereg możliwości, udogodnień i urozmaiceń do zastosowania podczas codziennych ćwiczeń. Szeroka paleta 250 barw różnych instrumentów oraz 180 akompaniamentów rytmicznych z pewnością dostarczy każdemu początkującemu lub zaawansowanemu pianiście, wiele inspiracji i pozwoli na zróżnicowanie repertuaru oraz rozwój w różnej stylistyce muzycznej. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD, mamy szybki dostęp do ustawień podziału klawiatury lub nakładania brzmienia. Ponadto nowy AP-650 sprawdzi się także jako podstawowa stacja robocza to tworzenia swoich kompozycji, dzięki wbudowanemu 16-ścieżkowemu sekwenserowi. Gdy stworzymy coś, czym chcemy się podzielić z najbliższymi, możemy całość zapisać na przenośnej dysku USB. Ta funkcja, a dokładnie możliwość odtwarzania plików z popularnych kart, z pewnością znajdzie zastosowanie także w przypadku gdybyśmy chcieli nauczyć się czegoś nowego.

Zaawansowana technologia

Moduł brzmieniowy jaki zainstalowano w modelu AP-650 posiada maksymalną ilość polifonii czyli 256 dźwięków granych jednocześnie. Dzięki temu nie musisz się już martwić o stratę pełnego brzmienia, podczas szybkiej gry pasażowej z wciśniętym pedałem. Funkcja Duet pozwala na podział klawiatury na dwa oddzielne instrumenty, co z pewnością znajdzie zastosowanie podczas nauki gry z nauczycielem.

Nowoczesne, bogate brzmienie dzięki systemowi AiR

Technologia AiR, to nowo opracowany system zapewniający głębie i autentyczność na niespotykanym dotąd poziomie. Na całość tej innowacji składa się wiele dopracowanych brzmieniowo szczegółów. Przede wszystkim zadbano o niuanse związane z grą przy użyciu pedałów zwalniających tłumiki, w instrumencie akustycznym. Charakter brzmienia wówczas jest zupełnie inny oraz pełniejszy, z racji przenoszenia drgania poprzez płytę rezonansową. To nie wszystko. Dzięki systemowi AiR mamy możliwość usłyszenia różnic wynikających z zastosowania różnej techniki gry pianistycznej, co jest wynikiem zastosowania różnych próbek zależnych od szybkości uderzania młoteczka i jego charakteru. Także podnoszenie klapy instrumentu zostało uwzględnione przy tworzeniu barwy fortepianu, co daje pełniejszy obraz dźwięku. Te wyjątkowe zabiegi sprawiają, iż nowy model AP-650 zadowoli brzmieniowo nawet najbardziej wymagających pianistów.

Złącze USB MIDI

Firma Casio kontynuując tradycję ulepszania instrumentów cyfrowych, wprowadziło w najnowszym modelu AP-650, złącze USB-MIDI. Pozwala ono na szybką komunikację pianina z dowolnym komputerem pracującym w systemie Mac lub Windows, bez potrzeby ściągania dodatkowych sterowników. Inna przydatną w dzisiejszych czasach funkcją, jaką uzyskujemy dzięki złączu MIDI-USB, jest możliwość użycia klawiatury jako kontrolera do iPada firmy Apple, poprzez zestaw Camera Connection.

 

Inne funkcje i cechy

Możliwość otwarcia górnej klapy instrumentu, 17 różnych skal, blokada panelu sterowania

Słuchawki

2 , stereo jack

Line Out

2 ( L / MONO,R), standard jack

Line IN

2 ( L / MONO,R), standard jack

Regulacja strojenia

A4 = 415.5Hz ~ 440.0Hz ~ 465.9Hz

Transpozycja

Zmiana oktaw ( -2 do +2 ), transpozycja półtonowa ( -12 do +12 )

Tryb duet

Tak

Nagrywanie audio

Max 99 utworów, 25 min/utwór ( format 44,1 kHz WAV)

Liczba klawiszy

88

Złącze midi MIDI

In/Out

USB do komputera

Tak

Statyw

W zestawie

 

Metrum 0,2,3,4,5,6, tempo od 30 do 255

~ 465.9Hz

A4 = 440 Hz, zmiana o 50 punktów w górę i w dół

x 286 x 129 mm

1357 x 299 x 833 mm

Waga ze statywem

50,2 kg

Waga bez bez statywu

50,2 kg

USB na pendrive

Tak

Rozmiary

16 cm x 2,5 cm x 2

Wymiary ( szer x gł x wys )

1377 x 427 x 911 mm ( zamknięta klapa górna )

Część lekcji

Partia prawej i lewej ręki

Sterowanie półpedałem

Tak ( płynna zmiana)

Funkcja nakładania brzmień

tak

Funkcje edukacyjne

Włącz/wył części

Efekty cyfrowe

Pogłos ( 4 rodzaje), chorus (4 rodzaje), brilliance ( od -3 do 3 ), DSP ( wbudowane dla niektórych barw)

Odpowiedź młoteczków

Tak ( cztery poziomy)

Brzmienia

250 barw

Polifonia (maksymalna)

256

Działanie klawiszy

Tri-Sensor Scaled Hammer Action Keyboard II

Wykończenie

Syntetyczny heban i kość słoniowa

Czułość

3 poziomy czułości, wył.

Rezonans strun

Tak ( cztery poziomy)

Podział klawiatury

tak

Utwory

60

Rezonans pedałów

Tak ( cztery poziomy)

Melodie użytkownika

10

Rytmy użytkownika

10

Utwory demonstracyjne

6

Otwarcie klapy

Tak ( cztery poziomy)

Ilość ustawień One Touch

180

Tłumiki strun

Tak

Rytmy

180

Podział klawiatury:

TAK

Nakładanie brzmień:

TAK

Symulacje brzmieniowe:

odpowiedź młoteczków – 4 poziomy, rezonans strun – 4 poziomy, rezonans pedałów – 4 poziomy, klapa instrumentu – 4 poziomy, opadanie młoteczków

Efekty cyfrowe:

pogłos – 4 typy, chorus – 4 typy, jasność brzmienia – od -3 do 3, DSP – dla niektórych brzmień

Akompaniamenty:

pogłos – 4 typy, chorus – 4 typy, jasność brzmienia – od -3 do 3, DSP – dla niektórych brzmień

Funkcja One Touch Preset:

180 ustawień

Działanie klawiszy

Tri-Sensor Scaled Hammer Action Keyboard II

Czułość

3 poziomy czułości, wył.

Brzmienia

250 barw

Moduł brzmieniowy

Multi-dimensional Morphing AiR

Tryb duet

Tak

 

Metrum 0,2,3,4,5,6, tempo od 30 do 255

Nagrywanie audio

Max 99 utworów, 25 min/utwór ( format 44,1 kHz WAV)

~ 465.9Hz

A4 = 440 Hz, zmiana o 50 punktów w górę i w dół

Wyświetlacz

LCD z podświetlaniem

Rozmiary

16 cm x 2,5 cm x 2

Wzmacniacz  
Waga ze statywem

50,2 kg

Statyw

W zestawie

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel